Stravování

Místem, které určitě navštívíte poměrně záhy po začátku studia, je menza. Studenti naší fakulty mohou navštěvovat všechny menzy UK, ale je možné si zařídit další účet i v menzách jiných univerzit (např. výdejna Horská ve stejnojmenné ulici spadající pod ČVUT). Seznam všech menz UK najdete na kam.cuni.cz/KAM-20.html.


Naší fakultě jsou nejblíže menzy na Albertově a Budči. Otevírací doba menz je od 10:45 do 14:30 (pondělí - čtvrtek) a od 10:45 do 14:00 (pátek). Provoz ostatních menz se liší, přehled otevírací doby najdete na stránce kam.cuni.cz/KAM-89.html. Pro platbu jídel v menzách (a také na vrátnicích kolejí a dalších místech) slouží speciální účet se studentským průkazem jako platební kartou. Při první návštěvě menzy si ho zařídíte u pokladny tak, že si na něj vložíte peníze. Bude vám přiděleno číslo a heslo do systému na objednávání jídel a hned si budete moci zakoupit jídlo. To se obvykle skládá z hlavního chodu a čaje. Zvlášť je možné k němu dokoupit polévku, salát, zmrzlinu, bagetu, limonádu nebo zákusek. Cena každého hlavního chodu se liší, ale obvykle se (pro studenty) pohybuje mezi 60-90 Kč.


Na výběr bývá z pěti jídel, které si můžete předem objednat po přihlášení na internetu (kamweb.ruk.cuni.cz/webkredit/) nebo v terminálech v menzách. Pokud si jídlo dopředu neobjednáte, nic se neděje – můžete si vybrat na místě. Toto platí pro většinu menz až na tu na Albertově. Vzhledem k její provizornosti doporučujeme objednávat jídlo dopředu, jinak se na vás nejspíš nedostane. Když si objednáte a jídlo si nevyzvednete, částka propadá. Je možné ho ale předem nabídnout na „burze” na stránkách, kde se jídla objednávají. Můžete také požádat o změnu přílohy k hlavnímu jídlu či si nechat jídlo zabalit do boxu a odnést. Za den lze odebrat i více jídel za nižší dotovanou cenu.


Dietní menza pro studenty UK se nachází v budově Městské polikliniky Praha ve Spálené 12, Praha 1 (prahamp.cz/index.php?nid=7262&lid=cs&oid=1262528).


Kromě menzy můžete zajít na oběd do studentského klubu Mrtvá ryba, který se nachází v botanické zahradě, nebo do různých restaurací v okolí fakulty. K drobnému občerstvení lze využít několik podniků přímo ve fakultních budovách: bistro Golda v budově Chemické sekce (Hlavova 8, suterén) nabízející klasické občerstvení v studentské cenové relaci. Dále bufet v budově Albertov 6, kde je v současnosti bistro Živina nebo bufet 1. lékařské fakulty, který najdete v ulici U Nemocnice 4, v dvorním traktu.


Poslední možností je vlastní donesené jídlo z domova. Dávejte si ale pozor, většina kuchyněk je určena pouze zaměstnancům kateder a ústavů! Pro studenty jsou vyhrazeny veřejné mikrovlnné trouby (a varné konvice):


Informace o menzách: kam.cuni.cz/KAM-4.html