Google Workspace

Fakulta využívá služeb Google Workspace (GW). Kromě pošty – Gmailu, můžete využít i další online aplikace přímo spojené s vaším poštovním účtem: Dokumenty, Kalendáře, Weby, Skupiny a další. Na Disk Google můžete uložit velký objem dat. Aplikace můžete používat kdekoliv, kde se připojíte k internetu. Můžete psát dokumenty online a budete je mít přístupné odkudkoli, změny se automaticky ukládají a vyhnete se tak ztrátě dokumentů uložených na lokální disk počítače. Sdílet lze vždy aktuální verzi dokumentu a společně jej v jeden okamžik upravovat například při úkolech k zápočtům.


Fakultní GW mají integrován adresář všech studentů a pracovníků fakulty. Do svého kalendáře můžete připojit veřejné kalendáře fakulty, například kalendář studia nebo sportovních akcí KTV a budete tak mít na očích důležité termíny. Všechna data, kalendáře i kontakty můžete nechat synchronizovat s mobilními zařízeními s OS Android i iPhone.


Doporučujeme používat prohlížeč Google Chrome. Popis služeb, novinky a mnoho návodů pro seznámení se s Google Workspace najdete vždy na adrese ga.natur.cuni.cz.


Informace o Google Suite: ga.natur.cuni.cz