ISIC a studentský průkaz

Hned po zápisu v Praze budete posláni do jednoho z Výdejních center průkazů UK, abyste si vyzvedli svůj průkaz studenta a prvotní heslo (viz kapitola Informační systémy – Heslo). Budete potřebovat jen peníze na zaplacení poplatku za vystavení průkazu (pokud k němu budete chtít i ISIC licenci, viz dále) a potvrzení o studiu, které vám vydají referentky studijního oddělení při zápisu. Vyfotografováni budete na místě. Pokud absolvujete zápis na úvodním soustředění, průkaz studenta vám bude vydán tam.


Můžete si vybrat mezi běžným průkazem a průkazem s licencí ISIC. Běžný průkaz je zdarma. Průkaz s licencí ISIC stojí 320 Kč (ročně). Licenci je možné každý rok ve Výdejních centrech obnovit zakoupením revalidační známky, která je platná vždy do konce příslušného kalendářního roku 

Oba průkazy můžete používat shodně, a to jako identifikační průkaz na univerzitě, dále k placení obědů v menzách, při výpůjčkách v knihovně, a také jako identifikační doklad k nákupu studentských jízdenek Pražské integrované dopravy. Výhodou průkazu s licencí ISIC je možnost využití různých slev a studentských výhod v Česku i v zahraničí. Veškeré slevy a výhody naleznete na portálu isic.cz. Průkaz s licencí ISIC zároveň slouží i jako mezinárodní identifikační průkaz studenta.


Pokud se později rozhodnete, že chcete běžný průkaz změnit na průkaz s licencí ISIC, za výměnu zaplatíte 430 Kč. Pokud si již nechcete prodlužovat licenci, prostě ji neprodloužíte a průkaz lze dále používat jako běžný průkaz, bez platné licence jej ale nesmíte použít k čerpání výhod ISIC.

Cena se liší také při ztrátě průkazu a jeho opětovnému vydání. Za opětovné vydání průkazu ISIC zaplatíte 430 Kč. Pokud budete chtít běžný průkaz, zaplatíte 200 Kč. Ztrátu je nutné ohlásit co nejdříve formulářem na cuni.cz/UK-2382.html. Nefunkční nepoškozené karty je možné bezplatně vyměnit ve všech výdejních centrech. Stejně tak bezplatná je i výměna karty při změně údajů, například jména.


Výdejní centra

Všichni studenti UK mohou využívat všechna tato centra. Pro nás je nejblíže centrum na Matematicko-fyzikální fakultě (Ke Karlovu 3), ale na začátku akademického roku tam bývají i několikahodinové fronty. Aktuální přehled otevíracích dob najdete na cuni.cz/UK-3249.html.


Výdejní centrum průkazů na Matematicko-fyzikální fakultě

(Ke Karlovu 3, druhý suterén, místnost M 266)


UK Point

(Celetná 13, přízemí)


Výdejní centrum průkazů na Právnické fakultě

(Náměstí Curieových 7, v přízemí, místnost č. 34)

          

Výdejní centra průkazů: cuni.cz/UK-3249.html

Databáze slev na ISIC: isic.cz/slevy/