Elektronická pošta

Každý student fakulty má automaticky (nejpozději do 24 hodin od nastavení vlastního hesla po vydání průkazu UK) zřízenu elektronickou poštovní schránku v doméně natur.cuni.cz, tedy např. novak3@natur.cuni.cz. Kromě této krátké adresy (část před zavináčem je fakultní login vždy používaný k přihlášení do schránky i do jiných aplikací) je uživatelům vygenerován alias ve formě jmeno.prijmeni@natur.cuni.cz, tedy např. jan.novak@natur.cuni.cz. Alias je druhé jméno vaší jediné poštovní schránky. Podrobnosti k aliasům naleznete na webových stránkách CITu.


Přihlašování je možné pouze s emailovou adresou login@natur.cuni.cz (vždy nutno zadávat v tomto formátu). K poště se přihlásíte na adrese posta.natur.cuni.cz, případně gmail.com. Prostředí fakultního emailu je stejné jako volně dostupný Gmail, jen s rozšířenými možnostmi a zcela bez reklam. Zdůrazňujeme používání fakultního emailu pro komunikaci v rámci fakulty, neboť je uveden ve fakultním adresáři a pedagogové vám na tento email mohou zasílat stěžejní informace o výuce. Včas také obdržíte důležité informace nejenom od pedagogů, ale i z fakulty. Jestliže se rozhodnete fakultní email aktivně nevyužívat, nastavte si přeposílání emailů na vámi využívanou emailovou adresu. Při používání mimofakultního emailu pro komunikaci na fakultně nemůže být garantována včasná komunikace a informovanost, neboť privátní emailové adresy mohou skončit ve spamu, klademe tedy důraz na využívání fakultního mailu.


Vaší pozornosti doporučujeme také adresu ga.natur.cuni.cz/FAQ, kde najdete mnoho zodpovězených otázek a novinky na téma pošta a Google Workspace.


Fakultní e-mailovou adresu je dále vhodné používat vždy, když řešíte záležitosti spjaté s fakultou a Vaším studiem.


Přihlášení k elektronické poště: posta.natur.cuni.cz

Informace o elektronické poště: ga.natur.cuni.cz